Obývačka je izba, kde bezpochyby trávime najviac času. K tomu ide o miestnosť spoločenskú. Miestnosť, kde si dovedieme každú návštevu. Prečo si teda nezariadiť svoju obývačku štýlovo? Možno vám ani nikdy nenapadlo koľko sa dá pre interiér obývačky spraviť obyčajným konferenčným stolíkom. Výrobcovia dnes ponúkajú stolíky od výmyslu sveta. Dobre zvoleným kúskom možno podvihnúť charakter celého priestoru. Nižšie vám teda ponúkame pár typov na zaujímavé štýly konferenčných stolíkov. Prajeme príjemné čítanie a mnoho zaujímavej inšpirácie…

Sklený

Sklený stolík považuje väčšina z nás za klasiku. Možno nám myšlienka takéhoto dizajnu pripomína tak trochu obývačkovu módu spred niekoľkých rokov. My však istotne nad sklom nelámeme palicu. Dizajnéri dnes dokážu kombinovať sklo so zaujímavými materiálmi a neobvyklými tvarmi. Ľudia s obľubou siahajú napríklad po nenápadnom a ľahko skombinovateľnom variante stolíkov kovovo sklených. Po praktickej stránke si nebudeme klamať. Sklená doska je náročná na údržbu. Rýchlo sa umastí len obyčajným dotykom. Keď máte maličké deti zabudnite na tento stolík ak nestojíte o kopec nervov.

Kamenný

Kamenné stolíky nevidieť v bežných obývačkách často. Určite sa zhodneme, že ide o veľmi štýlový prvok. Často však dokáže pôsobiť príliš ťažko alebo chladne. Ak máte maličkú obývačku kamenný stolík bude u vás pôsobiť skutočne komicky. Hodí sa skôr do priestranných obývačiek. Chladný pocit zo stolíka sa dá jednoducho rozbiť ak máte presvetlenú obývačku. V tmavej sa mu radšej vyhnite. V jaskyni už predsa nežijeme nejaký ten piatok.

Vyrezávaný

Krásne vyrezávané stolíky dodajú vašej obývačke dych šľachtického domu. Sú krásne a luxusné. Samozrejme, musíte myslieť aj na to, ako vyzerá vaša obývačka celkovo. Takýto výpovedný stolík vyžaduje prispôsobenie každého ďalšieho kusu nábytku. Inak by to mohlo pôsobiť dosť trápne. Ak sa rozhodnete pre obývačku v historickom štýle neváhajte na poličky vysadiť maličké doplnky. Tým myslíme malé historické sošky, zdobené servisy, hodiny a podobne. Takéto vecičky nezoženiete len v starožitníctve ale s trochou šťastia na ne môžete naraziť aj na bazároch alebo trhoch.

Podsvietený

Možno si poviete, že si nechcete spraviť z obývačky nočný bar, no podsvietené stolíky vedia byť neskutočne štýlové aj estetické. Je len na vás akú farbu podsvietenia si zvolíte. Napríklad s klasickou žltou nemôžete nič pokaziť. Takéto podsvietenie najlepšie pristane k obývačkovej stene z tmavého dreva a taktiež tmavej sedačke. Podsvietený stolík vám môže slúžiť ako náhrada klasickej menšej lampy. S inými farbami treba zaobchádzať opatrne. Dokážu totižto veľmi rýchlo premeniť pohodlnú domácu obývačku na nočný podnik. Ak však dokážete pozorne zvoliť ostatné doplnky, nemusí byť na zahodenie ani iná farba.

Farebný

Farebné stolíky v sebe majú veľký dizajnérsky potenciál. Vybranú farbu je potrebné doladiť. No nelaďte ju príliš násilne. Najlepšie vyzerá farebný stolík a k tomu napríklad len závesy alebo váza v tejto farbe. Celkom štýlovo pôsobí aj stolík v kontrastnej farbe, napríklad červenej, pričom nič iné v priestore túto farbu nenesie. Ak ste ozaj odvážny dizajnér, môžete vyskúšať aj kontrastné farby stolíka a sedačky. Napríklad príjemnú kombináciu červenej a zelenej alebo žltej a modrej.

Geometrické tvary

Výrobcovia vyrábajú konferenčné stolíky v rôznych geometrických tvaroch. Klasické kruhové, ešte klasickejšie štvorcové a obdĺžnikové, ale aj trojuholníkové a asymetrické. Je už len na vás a na vašej obývačke či siahnete po ostrých alebo oblých tvaroch. Tieto stolíky nenápadne okorenia interiér. Ak náhodou máte malú alebo zvláštne postavenú obývačku možno pomocou geometrických tvarov zaplniť priestor tak, že sa u vás bude cítiť pohodlne aj váš obézny sused.

Prírodný

Kategória prírodný stolík zahŕňa napríklad bambusové stolíky, stolíky s kamennými nôžkami, či stolíky s neupraveného dreva. Možno si medzi nimi vyberať. Vo všeobecnosti vyzerajú perfektne ak je celý priestor ladený do prírodného štýlu. Sedačka prírodnej farby, teda hnedej alebo zelenej, k tomu veľká izbová palma a drevené žalúzie. Interiér možno doplniť aj veľkým nástenným obrazom s prírodným motívom. Takéto obývačky pôsobia zdravo, štýlovo a zároveň príjemne. Ak ste fanúšikom prírody a prírodného dizajnu neváhajte. Prvkov vhodných pre tento dizajn sú plné obchodné domy.