Kancelárske stoličky? To už dávno nie je len obyčajná čierna s robustným operadlom vzbudzujúcim strach.

No začnime pekne skraja, tým najdôležitejším, teda zdravím. Dobrá kancelárska stolička by mala mať v prvom rade správne tvarové prevedenie sedadla a operadla. Keďže na takejto stoličke sedíte celý deň budete potrebovať mäkkú, no nie príliš, sedačku a operadlo, ktoré tvaruje vašu chrbticu do zdravého tvaru. S dobrou kancelárskou stoličkou dokážete predísť mnohým ochoreniam pohybového ústrojenstva. No akokoľvek pohodlná bude vaša stolička, nezabudnite si dať tú kopírku čo možno najďalej od pracovného stola. V rámci zdravia treba tie lenivé kosti aj troška prevetrať.

Okrem zdravej môže byť vaša nová kancelárska stolička aj skutočne štýlová. Na trhu je dnes mnoho kancelárskych stoličiek v rôznych farbách, tvaroch aj dizajnoch.

Vaša kancelária oddnes už viac nebude notoricky známym nudným miestom. Už nemusíte sedieť len na tej onej pracovnej stoličke plnej stresu a únavy, že ste radi keď z nej na konci dňa konečne vstanete. Čo tak zvoliť si stoličku, na ktorej budete sedieť radi? Vyberte si dizajnovo tú správnu podľa vášho povolania. Nižšie ponúkame malý zoznam tých najčastejších.

Pracujem s nehnuteľnosťami, no nie v montérkach

Pracujete v zaujímavom prostredí stavebnej firmy alebo realitnej kancelárie? Aj pre toto odvetvie tu sú výpovedné stoličky. V kancelárii takejto firmy môžete veriť klasickej hnedej. Najlepšie pôsobí na príjemnej koži alebo koženke. Vyzerá prirodzene a pripomína teplo domáceho krbu. Keď už teda pracujete v spoločnosti so zameraním na predávanie domovov.

Žijem v tabuľkách

Ekonomická či mzdová kancelária sa nachádza azda v každej jednej firme. Na prvý pohľad to pôsobí ako ťažká, nudná, byrokracie plná práca, no to nemusí byť vždy pravdou. Užívajte si svoju prácu na štýlovom kresle. Podľa nás sa k práci s financiami neodmysliteľne hodí kráľovská modrá. Vzbudzuje dojem moci a rozumu zároveň. Evokuje prúdiace finančné toky. Zároveň je veľmi elegantná a nenásilná tak, že sa na vás kolegovia nebudú chodiť pozerať ako na atrakciu.

Ani toto číslo sa nerodilo postojačky

Či už píšete pre New York Times alebo pre regionálne noviny Bardejov, aspoň pri tom štýlovo seďte. Práca žurnalistu je dynamická a plná kreativity. Práve preto tu možno siahnuť po extravagantnejších kreslách. Napríklad stále módna magentová dokáže urobiť perfektný dojem. Ak nemáte radi tie ostré odtiene siahnite po príjemnej žltej. Žltá donesie do kancelárie slnko a zároveň pocit tepla a domova.

Kreslo pre Mirandu Priestly

Hoci mala Miranda obyčajné čierne kreslo my by sme jej určite odporučili niečo iné. Ak pracujete v extravagantnom prostredí módy a dizajnu mala by tak vyzerať aj vaša stolička. Naším tipom sú zvieracie vzory. Obyčajná zebra dodá kancelárií módnej ikony presne to, čo potrebuje. Pre odvážne šelmy sú tu tigrie a leopardie vzory. Pri nich však veľký pozor, aby ste náhodou neskĺzli do hlbokého, smradľavého nevkusu.

Nuly, jedničky a stoličky

Ste šikovný IT technik? Nezúfajte. Vaša kancelária stále nemusí byť tmavá kobka ako z amerických filmov. U nás pre vašu kanceláriu vedie obyčajná šedá. Svetlo šedá dokáže byť nečakane štýlová v kombinácii s tmavším moderným nábytkom. Tak teda zahoďte tú ošúchanú čiernu a doneste si do kancelárie trošku svetla v medziach klasiky.

Už viac nedostane 5 rokov bezpodmienečne

Aké kreslo skutočne pasuje do právnickej kancelárie? My v tomto prípade fandíme bordovej. Bordová je veľmi vďačná farba. Pôsobí decentne pričom aj trošku provokatívne. No to predsa v právnickej kancelárii nevadí, no nie? K bordovej jednoducho doladíte aj ostatné doplnky. Skvelo rozžiari všetky základné farby.

Európa, Ázia i Amerika zo stoličky

Práca v cestovnej agentúre je pestrá sama o sebe. No čo tak dopriať exotický pocit vašim klientom už priamo v kancelárii? Napríklad exotická limetková podčiarkne tropický pocit. Na zahodenie nie je tiež tyrkys pripomínajúci farbu šíreho oceánu.

Kancelárska stolička u nás doma

Zvoliť správnu stoličku ak pracujete z domu môže byť skutočná fuška. Klasická kancelárska stolička určite nedokresľuje pocit domova. Preto odporúčame siahať skôr po prešívaných kreslách na kolieskach v miernych farbách. Štýlové a príjemné.