Kuchyňa je srdcom každého pravého domova. Ako vyzerá tá vaša? V zariadení kuchyne platia isté pravidlá. Každý kúsok by mal byť jednoduchý, pekný, a hlavne praktický. Nie je tu miesta na zbytočnosti. Ako dosiahnuť najlepší výsledok? Nižšie sa dočítate pár tipov a rád na zariadenie tej vašej.

Stolovanie

Každý kuchynský výtvor putuje na stôl. Môže byť akokoľvek chutný, keď však nie je správne servírovaný stratí veľa zo svojho pôvodného čara. Aby ste sa vyhli tomuto scenáru, postarajte sa o krásne stolovanie. Nie je tanier ako tanier. Zaobstarať si možno krásne sady od výmyslu sveta. Pre konzervatívnych kuchárov obyčajné biele, pre gurmánov štvorcové a pre štýlových farebné. Sami uvidíte, že aj nepodstatná vec ako vzhľadný tanier a príbor dokáže premeniť obyčajný obed na hostinu. Šálky a poháre nám ponúkajú ďalšie široké možnosti estetického vyžitia. Servírujte čajík v šálkach z jemného porcelánu. Naopak smäd po jedle si najlepšie utíšite vo vysokých leštených pohároch. Používate prestieradlá? Nie? Tak by ste s tým určite mali určite začať. Doplnia dokonalý vzhľad stola a k tomu zabránia zbytočnému neporiadku.

Kuchynský textil

Textil v kuchyni je určite nevyhnutný, no nehodí sa to s ním preháňať. Vyvarujte sa zbytočných obrúskov a vankúšov. Tie do kuchyne nepatria. Jemne zdobený, vždy čistý obrus postačí na bežný deň. Utierky, ktoré sú práve v obehu, by mali dokopy ladiť. Najjednoduchšie to dosiahnete keď ich nakúpite v setoch. Pre človeka, ktorý rád varí, je zástera čosi ako módny doplnok. Právoplatná súčasť šatníka, ktorú nemožno zanedbať. Po malom pátraní v reťazcoch s kuchynskými potrebami istotne narazíte na tú pravú.

Praktické drobnosti

Áno praktické. Väčšina doplnkov v kuchyni by mala byť absolútne praktická. Hrnce, varešky, misky, dosky, nože, naberačky a podobne sú samozrejmé, no čo tak zaobstarať si niečo zaujímavejšie? Na trhu je dostupná celá rada tých nepotrebných potrebných maličkostí. Napríklad čajníky a karafy na vodu postavené pri jedle na stôl urobia radosť a odoberú zbytočné starosti s pitím. Nebaví vás sledovať čas? Kúpte si teda štýlový a užitočný časovač. Bude vás stáť minimum peňazí a v kuchyni zrazu zostane priestor na nerušený relax pri obľúbenom románe. Takéto maličkosti urobia varenie doslova úžasným.

Nádoby na všetko

Vy ešte stále držíte cukor, kávu, soľ a múku v obaloch z obchodu? Skoncujte s tým čo možno najrýchlejšie. To všetko možno skladovať v štýlových nádobách. Tieto dostať v každom bežnom reťazci. Nielenže bude naberanie kompaktnejšie, ale vaša kuchyňa sa tým absolútne rozžiari. Nádobky možno dopasovať a označiť chutnými malými štítkami.

Doplnky na stôl

Čo postaviť na stôl aby vyzeral dobre a bol zároveň praktický? Začnime pekne poporiadku. Soľkorenie v pekných jednoduchých koreničkách nesmiete vynechať v žiadnom prípade. Ďalej odporúčame vreckovky v štýlovom držiaku po boku ktorých stoja určite špáradlá. Ešte karafa s vodou a dokonalý stôl je hotový. Keď práve nejete položte doprostred stola misu s ovocím alebo sladkosťami. Poteší oko aj jazýček.

Niečo málo pre potešenie

Nielen jazyk a nos, ale aj oko by sa malo v kuchyni potešiť. Nie je dobré preháňať to so zbytočnými čačkami. Povolené sú napríklad zaujímavé, dekoratívne nádoby. Prostredie možno spríjemniť i rastlinkami. Do kuchyne sa perfektne hodí napríklad kytička usušených kvetov zavesená na špagátiku. Zo živých kvetín určite siahnite po bylinkách. Malá kvetinka spríjemní prostredie a čo chutí lepšie ako doma dopestovaná bazalka odtrhnutá priamo z kríčka?